capture

Geomagic Capture®

Geomagic Capture a Capture Mini je integrované řešení spojující přesný skener a výkoný software. Pomůže vám při návrhu nových součástek, reverzním inženýrství a kontrole kvality nových výrobků nebo prototypů. Oba skenery jsou navrženy pro rychlé, přesné skenování pomocí technologie modrého světla. Softwarové nástroje Geomagic společně se skenery vám pomocí pluginu umožní navrhovat v oblíbeném CAD programu SolidWorks, nebo můžete použít software přímo od výrobce skeneru - Geomagic Design X. Pro přesnou a komplexní inspekci s možností automatizace je dodáván software Geomagic Control.

Geomagic Capture a Capture Mini

Skenery jsou dodávány ve dvou provedeních. Geomagic Capture je větší skener s širším polem záběru a je vhodný na středně velké předměty, najednou dokáže snímat předměty o maximální velikosti zhruba 20x20x20 cm, větší lze skenovat po částech. Capture mini je menší skener s vysokou přesností, vhodný pro snímání detailních předmětů, jako například prstenů a šperků, modelářských figurek a podobně. Najednou naskenuje předmět o velikosti zhruba 10x10x10 cm.

2captures
capture design

Reverzní inženýrství

Balíček pro reverzní inženýrstvý obsahuje skener Geomagic Capture, nebo Capture Mini a k tomu si můžete vybrat jedno ze dvou softwarových řešení: Geomagic Design X, nebo plugin pro Solidworks. Software vám umožní:
 • Práci s naskenovaným materiálem: Zarovnávání a spojování jednotlivých snímků.
 • Práci s meshem: Zalepování děr, vyhlazování, optimalizace sítě trojúhelníků, oříznutí a jiné.
 • Analýzu naskenovaného objektu: Vyhledávání regionů jako například ploch, koulí, válců, zaoblení atd.
 • Kreslení v CAD: Pomocí objektu, který jsme si připravili v předchozích krocích, můžeme velice snadno nakreslit výsledný CAD model, po celou dobu máme možnost kontrolovat, jak moc se náš návrh liší od předlohy.

Kontrola kvality

Balíček pro inspekci a kontrolu kvality obsahuje skener Geomagic Capture nebo Capture Mini a software Geomagic Control, který mimo jiné umí:
 • Práci s naskenovaným materiálem: Zarovnávání a spojování jednotlivých snímků.
 • Práci s meshem: Zalepování děr, vyhlazování, optimalizace sítě trojúhelníků, oříznutí a jiné.
 • Inspekce: Porovnávání návrhu s předlohou, barevná mapa zobrazující nepřesnosti, kontrola rovnosti, kulatosti, kolmosti, úhlu, vzdálenosti, možnost zobrazit nepřesnosti v jakémkoliv bodě v milimetrech.
 • Report: Z inspekce lze vygenerovat report ve formátech pdf, xml, html a jiných, do reportu lze kromě obrázků a textů zahrnout i interaktivní 3D model analyzovaného objektu.
capture inspect
wrap

Úprava modelů

Balíček pro úpravu modelů obsahuje skener Geomagic Capture nebo Capture Mini a software Geomagic Wrap. Mezi jeho přednosti patří:
 • Práce s naskenovaným materiálem: Zarovnání a spojení skenů, převod z bodů (point cloud) na trojúhelníky (mesh)
 • Práce s meshem: Zalepování děr, vyhlazování, optimalizace sítě, decimace (snížení počtu trojúhelníků), oříznutí, odstranění nejrůznějších artefaktů, které při skenování mohou vzniknout a jiné.

Balíček nabízí širokou škálu využití a je vhodný například pro použití v:

 • Umění a sochařství: Umělci všude po světě využívají Geomagic Wrap k převedení svého díla do digitálního 3D prostoru a aby získali vodotěsná data v široké škále formátů
 • Animace a filmový průmysl: Získejte rychle perfektní, vodotěsný 3D model a použijte ho pro animaci a speciální efekty v programech Maya, 3D Max a jiných.
 • Archeologie: Analyzujte pomocí 3D modelu detaily, které často nejsou pouhým okem viditelné. Díky možnosti exportu do 3D tisknutelného formátu si studenti nebo návštěvníci muzea mohou osahat kopii starodávného artefaktu, bez toho, aby na něj sahali přímo.
Slide Popis
banner
Technické údaje
Vlastnost Capture Capture Mini
Váha 1,35kg 1,04kg
Rozměry 49 x 74 x 276 mm 49 x 109 x 155 mm
Rychlost zachytávání dat 985,000 bodů/sken (jeden sken trvá 0.3 sec) 985,000 bodů/sken (jeden sken trvá 0.3 sec)
Rozlišení 0.110 mm na 300 mm; 0.180 mm na 480 mm 0.080 mm na 157 mm; 0.100 mm na 227 mm
Přesnost 0.060 mm 0.034 mm
Vzdálenost snímaného předmětu 300 mm 157 mm
Hloubka ostrosti 180 mm 70mm
Snímaná oblast kosodelník124 x 120 mm (blíž) 190 x 175 mm (dál) 87 x 68 mm (blíž) 88 x 87 mm (dál)
Minimální nároky na počítač Windows 7 (64-bit) operační systém, čtyř jádrový Intel 2 GHz CPU ,Gigabitová síťová karta , 4 GB RAM, 512 MB grafická karta
Slide Technické udaje
banner
Videa

Webinář, který vám ukáže jak snadné je získat CAD data ze součástky za méně než hodinu.


 Webinář popisující zpětné inženýrství pomocí geomagic pluginu do solidworks


Na následujícím videu je podrobně popsán proces kontroly kvality


Na tomto videu jde vidět, jak snadno lze pomocí 3D skenování a programu geomagic design X vytvářet složité zakřivené povrchy. I z nedokonalého skenu získáte přesné CAD data.

 

 

Slide Videa
banner
Slide Objednat
banner

Cenová nabídka

Vyberte zařízení
Osobní údaje
Předpokládané místo instalace