ProJet MJP 2500W Novinka

Jednou z novinek představených na veletrhu aditivní výroby AMUG 2017 v Chicagu, je dlouho očekávaná 3D tiskárna ProJet 2500W. Na první pohled vypadá stejně jako její sourozenci ProJet 2500 a ProJet 2500Plus, ovšem jsou zde dva hlavní rozdíly. Prvním z nich je, že ProJet 2500W používá jako stavební materiál VisiJet M2 Cast, tedy stoprocentní vosk. Její využití tak ocení zejména zlatníci, kteří potřebují vyrábět větší množství voskových modelů pro přímé odlévání. Ale nejen oni! Odlévání metodou ztraceného vosku je běžný postup také v automobilovém a leteckém průmyslu nebo ve zdravotnictví. Díky rychlosti technologie MultiJet printing už není problém zhotovit desítky až stovky modelů přes noc. Druhý rozdíl spočívá v rozlišení tisku. Novinka nabízí 1200x1200x1600 DPI, což v přepočtu na výšku vrstvy znamená 0,016mm. Společně s tiskárnou je dodáván nový software 3D Sprint, který je pojítkem mezi většinou 3D tiskáren od 3D Systems, kromě předtiskové přípravy CAD souborů zvládne i jejich pokročilou opravu. Chcete-li se o tiskárně dozvědět více, kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

ProJet MJP_2500W_Angle_HiRes

3D Systems MJP Purple Joint 2 MJP Purple Braclet MJP Purple Jewelry

Video tisku a následného odplavení ProJet MJP 2500W

 

První ProJet MJP 2500Plus v ČR!

Počátkem července se naše předváděcí centrum rozrostlo o další posilu. Jedná se o velmi očekávanou 3D tiskárnu ProJet MJP 2500Plus. Tento nejnovější zástupce technologie MultiJet printing v sobě spojuje kompaktní rozměry, skvělou kvalitu tisku (hlavně co se detailních modelů týče) a příznivou cenu. Od té doby stroj prošel zatěžkávacími zkouškami a vede si na výbornou. Možnost tvorby voskových podpěr poskytuje obrovskou svobodu návrhu. Jejich odplavování provádíme v parním systému MJP EasyClean, který je ještě rychlejší, než dosud oblíbená metoda pece.

Proces automatického odplavení voskových podpěr z výtisků ProJet MJP 2500

Pokud jste milovníkem 3D tisku a nebo sháníte výkonný stroj pro rychlou výrobu přesných prototypů, neváhejte a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Naše ProJet MJP 2500 je momentálně jediná v ČR a my Vám nabízíme možnost ji vidět a nebo nechat si vytisknout Váš zkušební model.

 

ProJet MJP 2500

Počátkem dubna 2016 3D Systems oficiálně přidali mezi své produkty nového člena – 3D tiskárnu ProJet MJP 2500. Jedná se o nejdostupnější profesionální 3D tiskárnu, používající technologii MultiJet Printing. Základními znaky tohoto zařízení jsou kompaktní rozměry při udržení poměrně velké tiskové komory, perfektní povrchová kvalita a příznivá cena, která posouvá možnosti profesionálního 3D tisku o dost blíže většímu počtu zákazníků:

Zde jsou základní parametry:

  • Velikost tiskové plochy: 295 x 211 x 142 mm
  • Nejvyšší rozlišení: 800 x 900 x 790 DPI (xyz)
  • Minimální dosažitelná výška vrstvy: 32 mikronů
  • Rozměry: 1120 x 740 x 1070 mm
  • Hmotnost: 211 kg

ProJet MJP 2500 Plus Angle

Zařízení se dá pořídit ve dvou verzích s názvy ProJet MJP 2500 a ProJet 2500Plus. Jediný zásadní rozdíl mezi nimi je v počtu podporovaných tiskových materiálů. Základní verze používá dva stavební materiály. Oba dva svými vlastnostmi připomínají vstřikované ABS, které má černou a bílou barvu. Rozšířená verze s označením „Plus“ navíc nabízí jeden pevný průhledný materiál a dva elastické (černý a bílý).


MJP EasyClean System

U technologie MJP se pro stavbu podpěr využívá vosk. Odstranění podpěr tedy neznamená nic složitějšího, než vložit výtisk do pece a počkat, až se rozpustí. To je velká výhoda oproti konkurenčním zařízením. Nedochází totiž k poškozování výtisku jako u mechanického odlamování nebo odstraňování vysokotlakým proudem vody. K ještě efektivnějšímu odstranění vosku bylo vyvinuto nové příslušenství zvané Easy Clean. To k jeho roztavení využívá horkou páru. Celý proces je až 4x rychlejší než při používání pece.

img easyclean

Obě dvě novinky uvidíte v našem předváděcím středisku v Praze už od léta. 

 

Výstava 3D Expo 2016

3D Systems - zakladatel 3D tisku se prostřednictvím nás, svého českého zástupce, na výstavě představí několika profesionálními technologiemi (CJP, MJP, SLA apod.) a profesionálním skenováním. Budete se moci seznámit s výtisky, jež jsou prakticky po vytištění připraveny k použití s minimem dokončovacích operací. Budete se moci přesvědčit, že některé profesionální technologie mohou být dosažitelné i pro vás. Profesionální technologie 3D Systems nemusí znamenat velké investice, které si mohou dovolit jen korporátní firmy. Naše nové profesionální technologie jsou dosutupné širokému okruhu firem a uživatelů, bez kompromisu přesnosti, tvarových a mechanických vlastností. Používat profesionální technologie a být profesionál, znamená především odevzdat maximální kvalitu př vynaložení minimálních TCO nákladů.

Podívejte se na fotky z loňského ročníku, kde jsem také vystavovali www.abc3d.cz/stalo-se/archiv-2015

 

Otevřeli jsme pro vás nový Showroom v Praze!

Od září máte jedinečnou možnost vidět profesionální i stolní 3D tiskárny od americké společnosti 3D Systems v naší nové předváděcí místnosti v Praze Nuslích. Kromě tiskáren předvedeme i 3D skener, 3D myš nebo modelovací software. Pokud uvažujete o pořízení některé z 3D technologií, váháte, která je ta pravá pro váš záměr, nebo chcete vnuknout myšlenku, jak může 3D tisk obohatit Váš business, neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

ProJet 3600

CES 2016 - technologie MJP zvyšuje rychlost a přesnost tisku

V prvním kvartálu 2016 bude na trh 3D tiskáren uvedena novinka - řada ProJet 3600. Ta nahradí oblíbené tiskárny ProJet 3500 a ProJet 3510. Změn a inovací v technologii MJP ( Multi Jet Printing) je mnohem více, než by se mohlo zdát. Nejde tedy jen o přečíslování v názvu. Změny dozná počet (zjednodušení) zástupců nahrazené modelové řady, výkon, přesnost a způsob odplavovaní voskových podpěr.

             ProJet3600 1                                                                                                                                                        

Modelová řada 35X0 měla celkem 9 zástupců. Nový 3600 sjednocuje řadu předností a zahrnuje 5 modelů. Základní modely předchozí řady (ProJet 3510 SD a ProJet 3510 CP) zůstávají zachovány beze změny jako ekonomické varianty.
Modely ProJet 3600:
     ProJet 3600 - nahrazuje 3510HD a HDPlus
     ProJet 3600Max - nahrazuje 3500HD Max
     ProJet 3600W - nahrazuje 3510CPX a CPXPlus
     ProJet 3600W Max - nahrazuje 3500CPX Max
     ProJet 3600 Dental - nahrazuje 3510DPPro

Díky novým tiskovým materiálům bylo možné zvýšit rychlost tisku. Nové materiály nejsou kompatibilní s řadou 35X0. Vyjímkou je řada 5500, kde lze provést upgrade.
ProJet 3600 je rychlejší v režimu:
     HD (plastic) 1,2x
     UHD (plastic) 1,9x
     XHD (plastic) 1,6x
     HD (wax) 1,7x
     UHD (wax) 2,1x
     XHD (wax) 2,7x

Přesnost – tisková vrstva
Nové materiály krom zvýšení rychlosti, umožňují i zvýšení přesnosti tisku, respektive zmenšení tiskové vrstvy na 13 mikronů.
     HD – 375x375x1000 dpi
     UHD – 600x600x1600 dpi
     XHD – 750x750x2000 dpi

Odplavení voskových podpěr.
Voskový podpůrný materiál, který používají tiskárny založené na technologii Multi Jet Printing se snadno roztaví ve speciálních pecích. (tzv.„Finisher“). Letos přichází 3D Systems s novým příslušenstvím, které u menších objektů umožňuje odplavení podpěr pomocí horké páry. Zjednodušují se tak prostorové nároky a manipulace a celý proces se velmi zrychlí.

ProJet3600 2 

 

ProX 320

CES 2016 - tisk kovových modelů překonává další hranice

Materiál používaný pro tisk 3D modelů je velmi různorodý – od plastů, flexibilních materiálů, sádrových kompozitů až po ... různé kovy. Právě tvorbu modelů z kovových prášků lze považovat za královskou disciplínu. Slévači, kováři a další obory byli do nedávna jedinými, kteří dokázali formovat kovový model do výsledné podoby. Pak přišly 3D tiskárny, které dokázaly pomocí laseru zpéct kovový prášek do požadovaného tvaru. To ale přinášelo mnoho nesnází. Složité tvary modelu vyžadovaly lehce či obtížněji odstranitelné podpěry. Výměna druhu kovového prášku v tiskárně zabrala mnohdy 1-2 dny.
„Vytištění“ kovového modelu vytváří extrémní teploty a vysoké množství O2. 3D tisk pomocí zpékání kovového prášku zkrátka přináší a přinášel řadu doprovodných neduhů.
Významné zjednodušení přináší tiskárny americké společnosti 3D Systems řady ProX. Zejména pak nově uvedený model ProX 320. Využívá všech přínosů předchozích modelů jako je tisk ve vakuu (eliminace vzniku nežádoucích plynů a teploty), přidává robusní výkon 24/7 a významné zjednodušení výměny tiskového materiálu. Konstrukce tiskárna odděluje
výkonnou tiskovou část od části kde vzniká kovový model společně se zásobou spotřebního materiálu. Díky této přednosti je výměna materiálu otázkou krátkého času.
Obsluha jednoduše vyjme vnitřní segment tiskové komory včetně spořebního materiálu. Následně zasune segment s požadovaným materiálem a zahájí tisk. Benefit užití ProX 320 završuje přesnost, která je nominálně 30 mikronů. Díky unikátního zarovnávacího válce a vlastnostech prášku je pak povrch vytištěného modelu výrazně hladší. Navíc tento způsob a optimalizovaný tiskový software významně eliminuje nutnost využívání podpěr.
Provoz 24/7, minimalizované tiskové nároky prostředí, snadnost změny druhu materiálu, jednoduchá obsluha, žádné nebo téměř žádné podpěry a skvělý povrch vytištěného modelu. To jsou skvělé vlastnosti a přednosti nového modelu technologie DMP (Direct Metal Printing) ProX 320. A abychom nezapomněli, velikost vytištěného modelu může být až 275x275x420 mm.

https://www.youtube.com/watch?v=7ozjI6PV6zA

prox 320 front 1